VA Home
A.net/VA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Atlantic 10 Indoor Championships
February 23rd-24th 2024 Virginia Beach, Virginia, United States
Report
Block
3 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2018 Feb 17th to Feb 18th
Results
Video
News
2024
2023
2022
1
2020
1
1
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2014
1
1
2013
1
1
2012
1
1
1
2011
1
1
2010
1
1
2009
1
1
Media for 2018
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2018 Results - Atlantic 10 Indoor Championships
Feb 13th 2018, 7:59pm
Attending groups
DyeStatCOLLEGE.com
RunnerSpace.com/RI
DyeStat.com
Invited groups
2018
Atlantic 10 Indoor Championships
2018 Results - Atlantic 10 Indoor Championships
Published by
ResultsCentral
Feb 13th 2018, 7:59pm
A-10 Championship Central
Results: Flash Results
Varsity - Mens
1.
Rhode Island
179
2.
George Mason
135.5
3.
Virginia Commonwealth
76
4.
Fordham
58
5.
Massachusetts-Amherst
56.5
6.
St Joseph's (PA)
55
7.
La Salle
54
8.
Saint Louis U
46
9.
Davidson
44
10.
George Washington
36
Varsity - Womens
1.
Virginia Commonwealth
113.5
2.
George Mason
102.5
3.
Richmond
84
4.
Duquesne
77
5.
Dayton
74
6.
Davidson
69.5
6.
Massachusetts-Amherst
69.5
8.
Rhode Island
60
9.
St Joseph's (PA)
45
10.
La Salle
26
11.
Fordham
16
12.
Saint Louis U
3
13.
George Washington
1
Mens Results
60 Meter Dash
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Nigel Hill
6.75a
PR
Rhode Island
2.
Sr
Kareem Payne
6.78a
Virginia Commonwealth
3.
Sr
Justin Guerre
6.85a
PR
La Salle
4.
Fr
Davian Powell
6.92a
George Mason
5.
Jr
Jamik Alexander
6.95a
Virginia Commonwealth
6.
Sr
Marcus Finnie
6.99a
Virginia Commonwealth
7.
Fr
Najee Smith
7.08a
La Salle
8.
Fr
Jordan Turner
7.11a
George Mason
60 Meter Dash
Heptathlon
- Finals
x
1.
Jr
Jonathan Collins
7.25a
PR
Massachusetts-Amherst
2.
So
Hunter Gray
7.26a
Massachusetts-Amherst
3.
Fr
Jonathan Mukeni
7.34a
PR
Virginia Commonwealth
3.
Jr
Jaryn Blackshear-Bryant
7.34a
Saint Louis U
5.
So
Drew Nealey
7.48a
Rhode Island
6.
So
Stephen Halphen
7.68a
Virginia Commonwealth
7.
So
Andrew Byrne
7.69a
PR
Fordham
8.
Fr
Stephen Cirella
7.70a
Rhode Island
9.
So
James Davis
7.71a
SR
Davidson
60 Meter Dash
Varsity
- Prelims
x
1.
Sr
Nigel Hill
6.82a
Rhode Island
2.
Sr
Justin Guerre
6.89a
La Salle
4.
Sr
Kareem Payne
6.90a
Virginia Commonwealth
5.
Fr
Davian Powell
6.91a
PR
George Mason
3.
Jr
Jamik Alexander
6.94a
Virginia Commonwealth
6.
Sr
Marcus Finnie
6.95a
Virginia Commonwealth
7.
Fr
Jordan Turner
6.98a
George Mason
8.
Fr
Najee Smith
7.03a
PR
La Salle
9.
Fr
Miles Hollimon
7.06a
Davidson
10.
Fr
Samuel Coleman
7.07a
PR
Rhode Island
11.
So
Hayden Gray
7.07a
PR
Massachusetts-Amherst
12.
Fr
Childress Cannon
7.08a
Rhode Island
13.
Sr
Nigel Riley
7.08a
SR
Rhode Island
14.
Sr
Connor Williams
7.09a
Massachusetts-Amherst
15.
Fr
Ethan Cook
7.12a
PR
La Salle
15.
Fr
Dante Wright
7.12a
PR
La Salle
17.
So
David Bryant
7.19a
St Joseph's (PA)
18.
Fr
Caleb Logan
7.34a
Saint Louis U
19.
So
Jared Nelson
7.63a
SR
George Washington
Fr
Jake Johnson
FS
Saint Louis U
200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Nigel Hill
21.27a
PR
Rhode Island
2.
Jr
Rico Gomez
22.04a
George Mason
3.
Fr
Miles Hollimon
22.30a
Davidson
4.
Sr
Justin Guerre
22.36a
La Salle
5.
Sr
Marcus Finnie
22.37a
Virginia Commonwealth
6.
Sr
Kareem Payne
22.46a
Virginia Commonwealth
7.
Fr
Nick Peeples
22.70a
Davidson
8.
Fr
Ethan Cook
22.81a
La Salle
200 Meters
Varsity
- Prelims
x
1.
Sr
Nigel Hill
22.01a
Rhode Island
2.
Jr
Rico Gomez
22.29a
George Mason
3.
Fr
Miles Hollimon
22.33a
Davidson
4.
Sr
Kareem Payne
22.45a
Virginia Commonwealth
5.
Fr
Nick Peeples
22.47a
Davidson
6.
Sr
Marcus Finnie
22.48a
Virginia Commonwealth
7.
Sr
Justin Guerre
22.50a
La Salle
8.
Fr
Ethan Cook
22.57a
La Salle
9.
Fr
Davian Powell
22.66a
PR
George Mason
10.
Jr
Jamik Alexander
22.67a
Virginia Commonwealth
11.
Sr
John Stallworth
22.78a
Rhode Island
12.
So
Ben Taylor
22.93a
George Mason
13.
Jr
Justin West
22.94a
Virginia Commonwealth
14.
Fr
Jordan Turner
22.96a
George Mason
15.
Fr
Tyler Dingle
22.97a
Saint Louis U
16.
Jr
Joseph Carter
23.03a
Rhode Island
17.
So
David Bryant
23.16a
St Joseph's (PA)
18.
Fr
Kyle Mack
23.49a
Fordham
19.
Fr
Caleb Logan
23.50a
Saint Louis U
20.
So
Aaron Lemma
23.68a
St Joseph's (PA)
21.
So
ED Delavergne
23.94a
PR
George Washington
22.
So
Frank Delavergne
24.03a
PR
George Washington
400 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Rico Gomez
48.58a
George Mason
2.
Sr
Devon Thompson
49.18a
SR
Virginia Commonwealth
3.
Fr
Anthony Delasanta
49.47a
Rhode Island
4.
Sr
David Henderson
49.56a
St Joseph's (PA)
5.
So
Maxwell Dickens
49.64a
Rhode Island
6.
So
Chukwuezugo Aguolu
49.97a
Virginia Commonwealth
7.
Fr
Chase Campbell
49.97a
La Salle
8.
Jr
Adam Franklin
50.09a
Rhode Island
400 Meters
Varsity
- Prelims
x
1.
Jr
Rico Gomez
49.14a
George Mason
2.
So
Chukwuezugo Aguolu
49.90a
PR
Virginia Commonwealth
3.
Sr
Devon Thompson
49.94a
Virginia Commonwealth
4.
Sr
David Henderson
50.04a
St Joseph's (PA)
5.
So
Maxwell Dickens
50.05a
Rhode Island
6.
Fr
Anthony Delasanta
50.22a
Rhode Island
7.
Jr
Adam Franklin
50.50a
Rhode Island
8.
Fr
Chase Campbell
50.54a
La Salle
9.
Fr
Ian Christian
50.67a
George Mason
10.
Sr
Kahlil Shepard
50.81a
Virginia Commonwealth
11.
Fr
Kyle Mack
50.95a
Fordham
12.
Jr
Isaiah Akil
51.13a
La Salle
13.
So
Aaron Lemma
51.47a
St Joseph's (PA)
14.
Fr
Nick Peeples
51.69a
Davidson
15.
Fr
John Keegan
51.91a
Fordham
16.
Fr
Sebastian Eaton
52.25a
St Joseph's (PA)
17.
Fr
Ekwochi Njeze
52.26a
George Mason
500 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Tyler Benson
1:03.88a
George Mason
2.
Sr
Marlon Montague
1:05.27a
Rhode Island
3.
Fr
Antony Misko
1:05.35a
Fordham
4.
Sr
Kenny Evely
1:05.38a
St Joseph's (PA)
5.
Fr
Stephen McClellan
1:05.71a
St Joseph's (PA)
6.
So
Trae' Robinson
1:05.79a
PR
St Joseph's (PA)
7.
Jr
De'Von McGriff
1:06.28a
Rhode Island
8.
Sr
Jaleel Felton
1:06.67a
Rhode Island
500 Meters
Varsity
- Prelims
x
1.
So
Tyler Benson
1:05.15a
George Mason
2.
Sr
Kenny Evely
1:05.26a
SR
St Joseph's (PA)
3.
Sr
Marlon Montague
1:05.68a
Rhode Island
4.
Jr
De'Von McGriff
1:05.82a
Rhode Island
5.
Fr
Antony Misko
1:05.86a
Fordham
6.
So
Trae' Robinson
1:06.02a
St Joseph's (PA)
7.
Sr
Jaleel Felton
1:06.38a
Rhode Island
8.
Fr
Stephen McClellan
1:06.55a
St Joseph's (PA)
9.
So
Garrett Nickelson
1:06.63a
SR
Davidson
10.
So
Maurice Goode
1:06.87a
George Mason
11.
Sr
Zayd Abdul-Ali
1:06.90a
SR
Virginia Commonwealth
12.
Sr
Josh Freivogel
1:07.12a
Saint Louis U
13.
Fr
Arthur Gooden
1:07.29a
Fordham
14.
Fr
Jacob Weigel
1:07.31a
George Mason
15.
Fr
Colin Murphy
1:08.34a
PR
Saint Louis U
16.
So
Frank Delavergne
1:08.90a
PR
George Washington
17.
Sr
Cris Hunter
1:08.92a
PR
La Salle
18.
Sr
Michael Hagan
1:09.84a
La Salle
800 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Blaine Lacey
1:50.95a
George Mason
2.
Sr
Ryan Noonan
1:53.40a
Saint Louis U
3.
Sr
Steve Thompson
1:53.56a
St Joseph's (PA)
4.
Sr
Louis Santelli
1:53.81a
Fordham
5.
Fr
Cameron Steven
1:54.21a
George Mason
6.
Sr
Chris Sanders
1:54.44a
La Salle
7.
Fr
Nicholas Fitch
1:55.01a
Rhode Island
8.
So
Sam Coppola
1:58.04a
Rhode Island
800 Meters
Varsity
- Prelims
x
1.
Sr
Louis Santelli
1:54.09a
Fordham
3.
Sr
Steve Thompson
1:54.18a
St Joseph's (PA)
2.
Jr
Blaine Lacey
1:54.28a
George Mason
4.
Sr
Chris Sanders
1:54.36a
La Salle
5.
Sr
Ryan Noonan
1:54.55a
Saint Louis U
6.
Fr
Cameron Steven
1:54.69a
George Mason
7.
So
Sam Coppola
1:54.80a
PR
Rhode Island
8.
Fr
Nicholas Fitch
1:55.42a
Rhode Island
9.
Sr
Dan Ferraiolo
1:55.72a
St Joseph's (PA)
10.
So
Jon Schaefer
1:56.53a
Saint Louis U
11.
So
Colin Parker
1:59.29a
St Joseph's (PA)
12.
So
Joey Angelina
2:00.70a
St Joseph's (PA)
13.
Sr
Byrne Cronin
2:01.35a
Fordham
14.
So
Dominic Mussoline
2:01.57a
La Salle
15.
Sr
Michael Campbell
2:09.43a
Fordham
1000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Nathan Schulte
2:25.24a
George Mason
2.
Sr
Logan Miller
2:27.12a
George Mason
3.
So
Anthony Hawthorne
2:28.15a
PR
La Salle
4.
Jr
Sean Phillips
2:29.02a
Fordham
5.
Jr
Dylan Eddinger
2:30.88a
St Joseph's (PA)
6.
Fr
Shawn Carlson
2:33.87a
Rhode Island
7.
Sr
David Garton
2:34.20a
St Joseph's (PA)
8.
Fr
Daniel Alvarez-orlachia
2:37.74a
Davidson
1000 Meters
Heptathlon
- Finals
x
1.
So
Drew Nealey
2:46.83a
Rhode Island
2.
So
James Davis
2:53.71a
PR
Davidson
3.
So
Andrew Byrne
2:54.49a
PR
Fordham
4.
Jr
Jonathan Collins
2:54.70a
PR
Massachusetts-Amherst
5.
Fr
Jonathan Mukeni
2:59.12a
PR
Virginia Commonwealth
6.
Fr
Stephen Cirella
3:01.54a
Rhode Island
7.
So
Hunter Gray
3:08.96a
SR
Massachusetts-Amherst
8.
So
Stephen Halphen
3:21.06a
SR
Virginia Commonwealth
9.
Jr
Jaryn Blackshear-Bryant
3:21.57a
SR
Saint Louis U
1000 Meters
Varsity
- Prelims
x
1.
Sr
Nathan Schulte
2:29.35a
George Mason
2.
Jr
Sean Phillips
2:29.77a
Fordham
3.
Jr
Dylan Eddinger
2:29.79a
PR
St Joseph's (PA)
5.
Sr
Logan Miller
2:29.85a
George Mason
4.
So
Anthony Hawthorne
2:29.96a
La Salle
7.
Sr
David Garton
2:30.77a
SR
St Joseph's (PA)
6.
Fr
Daniel Alvarez-orlachia
2:31.33a
Davidson
8.
Fr
Shawn Carlson
2:32.24a
PR
Rhode Island
9.
Jr
Patrick Dineen
2:33.07a
SR
Fordham
10.
Fr
Thomas Penney
2:33.59a
PR
Saint Louis U
11.
Fr
Brendan Price
2:34.73a
PR
St Joseph's (PA)
12.
So
Jon Dooling
2:35.72a
PR
George Washington
13.
Sr
Andrew Gorsuch
2:35.93a
SR
La Salle
14.
So
Paul Housey
2:36.06a
George Washington
15.
Jr
Austin Conway
2:37.64a
Virginia Commonwealth
1 Mile
Varsity
- Finals
x
1.
So
Colin Wills
4:09.29a
PR
George Washington
2.
Sr
Brian Cook
4:09.31a
SR
Fordham
3.
Sr
Chris Shaffer
4:09.74a
George Washington
4.
So
Nathan Gillis
4:09.75a
La Salle
5.
So
Zachary Michon
4:09.84a
PR
St Joseph's (PA)
6.
So
Colin Cannon
4:15.61a
George Mason
7.
Jr
Brian Gendron
4:16.25a
Massachusetts-Amherst
8.
Jr
Tannock Blair
4:16.90a
Saint Louis U
9.
Sr
Collin Crilly
4:19.17a
St Joseph's (PA)
10.
Jr
Justin Branco
4:19.34a
St Joseph's (PA)
11.
Fr
Matt Scarpill
4:19.94a
St Joseph's (PA)
12.
Sr
Charles Arnold
4:22.47a
SR
George Washington
13.
So
Michael McDonald
4:23.29a
Massachusetts-Amherst
14.
So
Sean Sullivan
4:23.55a
Fordham
15.
Sr
Ian Robertson
4:26.74a
Davidson
16.
Sr
Bradley Heuer
4:34.92a
La Salle
3000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Carter Day
8:18.93a
PR
George Washington
2.
Jr
Manuel de Backer
8:19.14a
PR
Saint Louis U
3.
Jr
Dylan Carmack
8:24.00a
PR
Davidson
4.
So
Ryan Kutch
8:25.88a
Fordham
5.
So
Zachary Michon
8:27.03a
St Joseph's (PA)
6.
So
Dawson Bathgate
8:29.57a
PR
Massachusetts-Amherst
7.
Sr
Grayson Morgan
8:29.61a
George Mason
8.
Sr
Trent Lancaster
8:32.82a
George Mason
9.
Fr
Ben Naeger
8:35.00a
PR
Saint Louis U
10.
So
Bryce Catlett
8:36.40a
PR
Virginia Commonwealth
11.
Sr
Thomas Slattery
8:37.30a
Fordham
12.
So
John Walker
8:42.31a
PR
St Joseph's (PA)
13.
So
Jackson Southard
8:43.60a
Massachusetts-Amherst
14.
Sr
Dylan Titon
8:44.38a
La Salle
15.
Fr
Luke Jaciw-Zurakowsky
8:44.82a
La Salle
16.
So
Aaron Dugan
8:48.48a
Saint Louis U
17.
Jr
Sean Macpherson
8:48.54a
St Joseph's (PA)
18.
Jr
Dorrian Gordon
8:49.03a
Saint Louis U
18.
Fr
Giancarlo Cipri
8:49.03a
PR
Fordham
20.
Jr
Will Sponaugle
8:50.26a
PR
St Joseph's (PA)
21.
Jr
Will Jones
8:59.67a
Davidson
Sr
Jonathan Schloth
DQ
George Mason
5000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Ryan Kutch
14:49.11a
Fordham
2.
Jr
Manuel de Backer
14:49.11a
Saint Louis U
3.
Jr
Dylan Carmack
14:54.05a
Davidson
4.
Sr
Thomas Slattery
14:58.11a
Fordham
5.
Sr
Dustin Jutras
15:02.70a
PR
George Mason
6.
Sr
Grayson Morgan
15:02.85a
George Mason
7.
Sr
Dylan Titon
15:05.85a
La Salle
8.
So
Aaron Dugan
15:11.95a
Saint Louis U
9.
So
Jackson Southard
15:15.62a
PR
Massachusetts-Amherst
10.
Fr
Ben Naeger
15:16.93a
Saint Louis U
11.
So
Jack Conlon
15:26.98a
George Washington
12.
Sr
Fran Ferruzzi
15:28.77a
PR
La Salle
13.
So
Hunter Jutras
15:31.20a
George Mason
14.
So
Colin Gallagher
15:34.88a
PR
St Joseph's (PA)
15.
So
Bryce Catlett
15:34.96a
Virginia Commonwealth
16.
Jr
Conner James
15:35.50a
George Washington
17.
Sr
David Dorsey
15:40.03a
St Joseph's (PA)
18.
Sr
Bradley Heuer
15:47.70a
La Salle
19.
Jr
John Podles
15:50.51a
St Joseph's (PA)
20.
Jr
Andy Weber
15:57.26a
George Washington
60m Hurdles
- 42"
Varsity
- Finals
x
1.
So
Ian Davis
8.14a
PR
Virginia Commonwealth
2.
Jr
Jake DeGrace
8.18a
Massachusetts-Amherst
3.
Sr
John Stallworth
8.33a
Rhode Island
4.
Jr
Adam Franklin
8.37a
Rhode Island
5.
Jr
Sean Caveney
8.37a
Davidson
6.
Fr
Dylan Burnett
8.45a
La Salle
7.
So
Ache Hall
8.55a
La Salle
60m Hurdles
- 42"
Heptathlon
- Finals
x
1.
So
Hunter Gray
8.65a
SR
Massachusetts-Amherst
2.
Jr
Jonathan Collins
8.87a
Massachusetts-Amherst
3.
So
Drew Nealey
8.89a
Rhode Island
4.
Jr
Jaryn Blackshear-Bryant
9.09a
Saint Louis U
5.
So
James Davis
9.16a
SR
Davidson
6.
Fr
Stephen Cirella
9.26a
Rhode Island
7.
Fr
Jonathan Mukeni
9.28a
Virginia Commonwealth
8.
So
Stephen Halphen
9.48a
PR
Virginia Commonwealth
9.
So
Andrew Byrne
10.02a
PR
Fordham
60m Hurdles
- 42"
Varsity
- Prelims
x
1.
Sr
John Stallworth
8.20a
Rhode Island
2.
Jr
Jake DeGrace
8.22a
Massachusetts-Amherst
3.
Sr
John Seals
8.25a
George Mason
4.
So
Ian Davis
8.36a
Virginia Commonwealth
5.
So
Ache Hall
8.36a
PR
La Salle
6.
Fr
Dylan Burnett
8.38a
La Salle
7.
Jr
Adam Franklin
8.40a
Rhode Island
8.
Jr
Sean Caveney
8.42a
Davidson
9.
So
Noah Kortkamp
8.43a
Massachusetts-Amherst
10.
Fr
Nick Corbin
8.43a
George Mason
11.
Fr
Brandon Brooks
8.55a
PR
George Mason
4x400 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
3:19.31a
Virginia Commonwealth
2.
Relay Team
3:19.36a
George Mason
3.
Relay Team
3:19.85a
Rhode Island
4.
Relay Team
3:21.15a
St Joseph's (PA)
5.
Relay Team
3:21.82a
Fordham
6.
Relay Team
3:22.85a
Davidson
7.
Relay Team
3:25.23a
La Salle
8.
Relay Team
3:25.33a
Saint Louis U
9.
Relay Team
3:25.52a
Massachusetts-Amherst
4x800 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
7:36.40a
George Mason
2.
Relay Team
7:40.23a
St Joseph's (PA)
3.
Relay Team
7:40.70a
Saint Louis U
4.
Relay Team
7:50.32a
Massachusetts-Amherst
5.
Relay Team
7:51.35a
Fordham
6.
Relay Team
7:54.49a
Virginia Commonwealth
7.
Relay Team
8:02.30a
Davidson
8.
Relay Team
8:13.61a
Rhode Island
Relay Team
DQ
La Salle
DMR 1200-400-800-1600m
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
9:56.46a
George Washington
2.
Relay Team
9:59.75a
La Salle
3.
Relay Team
10:00.01a
George Mason
4.
Relay Team
10:05.38a
St Joseph's (PA)
5.
Relay Team
10:05.67a
Saint Louis U
6.
Relay Team
10:10.03a
Massachusetts-Amherst
7.
Relay Team
10:17.06a
Fordham
8.
Relay Team
10:32.91a
Rhode Island
9.
Relay Team
10:36.09a
Davidson
10.
Relay Team
10:36.64a
Virginia Commonwealth
Shot Put
- 16lb
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Brady Logan
16.52m
PR
Davidson
2.
Sr
Darrik Muroski
16.02m
PR
Rhode Island
3.
So
Nicholas White
15.04m
PR
Rhode Island
4.
Fr
Jaylen Simmons
14.90m
PR
George Mason
5.
Fr
Avory Ransome
14.69m
George Mason
6.
Fr
Benjamin Viau
14.65m
George Mason
7.
Fr
Ryan Roger
14.49m
Rhode Island
8.
Fr
Glen Yancey
14.45m
PR
Virginia Commonwealth
9.
Sr
Shawn Scornaienchi
14.31m
Virginia Commonwealth
10.
Jr
Osawaru Oghagbon
13.92m
Virginia Commonwealth
11.
Fr
Derek Jacobs
13.75m
Rhode Island
12.
Fr
Ebenezer Belayneh
13.74m
Virginia Commonwealth
13.
Jr
Jonathan Collins
13.54m
Massachusetts-Amherst
14.
Fr
Coston O'Brien
13.45m
PR
Massachusetts-Amherst
15.
Sr
Jared Lewis
13.10m
George Mason
Shot Put
- 16lb
Heptathlon
- Finals
x
1.
Jr
Jonathan Collins
13.77m
PR
Massachusetts-Amherst
2.
Fr
Stephen Cirella
12.48m
Rhode Island
3.
Jr
Jaryn Blackshear-Bryant
11.80m
PR
Saint Louis U
4.
So
Drew Nealey
11.77m
Rhode Island
5.
So
Hunter Gray
9.65m
PR
Massachusetts-Amherst
6.
So
James Davis
9.62m
PR
Davidson
7.
Fr
Jonathan Mukeni
8.70m
PR
Virginia Commonwealth
8.
So
Andrew Byrne
8.43m
PR
Fordham
9.
So
Stephen Halphen
7.63m
SR
Virginia Commonwealth
High Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Jack Kahrs
2.13m
PR
Rhode Island
2.
So
Eric Wicks
2.09m
Rhode Island
3.
Fr
Xyan Xrichardson
2.09m
PR
Virginia Commonwealth
4.
So
Drew Nealey
1.99m
PR
Rhode Island
5.
Sr
John Seals
1.94m
George Mason
5.
Jr
Bobby Jansen
1.94m
SR
Saint Louis U
7.
So
Ethan Erusha
1.94m
Saint Louis U
7.
Jr
Cole Acoveno
1.94m
SR
Massachusetts-Amherst
9.
Fr
Alex Oleson
1.94m
Saint Louis U
10.
So
Andrew Byrne
1.94m
Fordham
10.
Fr
Nik Reardon
1.94m
PR
Fordham
12.
Jr
Benjamin Murphy
1.84m
Massachusetts-Amherst
Sr
Jacob Reilly
NH
Rhode Island
Fr
Jonathan Mukeni
NH
Virginia Commonwealth
Fr
Philip Maclemore
NH
Davidson
High Jump
Heptathlon
- Finals
x
1.
So
Drew Nealey
1.95m
Rhode Island
2.
So
Andrew Byrne
1.92m
Fordham
2.
Jr
Jonathan Collins
1.92m
SR
Massachusetts-Amherst
4.
Fr
Stephen Cirella
1.89m
Rhode Island
5.
So
Hunter Gray
1.86m
SR
Massachusetts-Amherst
5.
Fr
Jonathan Mukeni
1.86m
PR
Virginia Commonwealth
7.
Jr
Jaryn Blackshear-Bryant
1.80m
SR
Saint Louis U
8.
So
James Davis
1.77m
PR
Davidson
9.
So
Stephen Halphen
1.47m
SR
Virginia Commonwealth
Pole Vault
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Ryan Wilkes
5.02m
Rhode Island
2.
Sr
John Seals
4.91m
George Mason
3.
Sr
John Chuma
4.80m
PR
Massachusetts-Amherst
4.
Sr
William Thibault
4.65m
Rhode Island
5.
Fr
Harrison Shotwell
4.65m
George Mason
6.
So
Mark Miller
4.65m
PR
George Mason
7.
Sr
Ryan Riviere
4.50m
Fordham
8.
So
Mason Lord
4.50m
Massachusetts-Amherst
9.
Jr
Jonathan Collins
4.35m
Massachusetts-Amherst
10.
So
James Davis
4.35m
Davidson
11.
So
Drew Nealey
4.35m
Rhode Island
Pole Vault
Heptathlon
- Finals
x
1.
So
Drew Nealey
4.60m
PR
Rhode Island
2.
Jr
Jonathan Collins
4.40m
Massachusetts-Amherst
2.
So
James Davis
4.40m
Davidson
4.
So
Stephen Halphen
3.90m
PR
Virginia Commonwealth
5.
Fr
Stephen Cirella
3.80m
PR
Rhode Island
5.
Jr
Jaryn Blackshear-Bryant
3.80m
PR
Saint Louis U
7.
So
Hunter Gray
3.30m
SR
Massachusetts-Amherst
8.
So
Andrew Byrne
3.10m
PR
Fordham
9.
Fr
Jonathan Mukeni
2.60m
PR
Virginia Commonwealth
Long Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Casey Burley
7.33m
SR
Rhode Island
2.
Sr
Marcus Finnie
7.13m
PR
Virginia Commonwealth
3.
Fr
Childress Cannon
7.07m
Rhode Island
4.
Sr
Nigel Riley
6.90m
SR
Rhode Island
5.
So
Noah Kortkamp
6.79m
PR
Massachusetts-Amherst
6.
So
Hunter Gray
6.75m
SR
Massachusetts-Amherst
7.
Jr
Zakiyy Williams
6.61m
La Salle
8.
Fr
Nik Reardon
6.42m
Fordham
9.
Fr
Aaron Watson
6.38m
George Mason
10.
Fr
Brian Jackson
6.32m
George Mason
11.
Jr
Abdul-Lateef Orulebaja
6.30m
SR
Rhode Island
12.
Fr
Jake Johnson
6.15m
Saint Louis U
13.
Sr
Connor Williams
6.11m
Massachusetts-Amherst
14.
Fr
Jonathan Mukeni
5.70m
Virginia Commonwealth
Long Jump
Heptathlon
- Finals
x
1.
Jr
Jonathan Collins
6.73m
PR
Massachusetts-Amherst
2.
So
Hunter Gray
6.69m
Massachusetts-Amherst
3.
So
Drew Nealey
6.47m
PR
Rhode Island
4.
Fr
Jonathan Mukeni
6.15m
Virginia Commonwealth
5.
Fr
Stephen Cirella
6.11m
Rhode Island
6.
Jr
Jaryn Blackshear-Bryant
5.83m
Saint Louis U
7.
So
James Davis
5.78m
PR
Davidson
8.
So
Andrew Byrne
5.74m
Fordham
9.
So
Stephen Halphen
5.25m
Virginia Commonwealth
Triple Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Casey Burley
15.24m
Rhode Island
2.
Sr
Nigel Riley
14.46m
Rhode Island
3.
Jr
Abdul-Lateef Orulebaja
14.07m
SR
Rhode Island
4.
Jr
Zakiyy Williams
13.92m
La Salle
5.
Jr
Nathan Adeyemi
13.41m
Massachusetts-Amherst
6.
Jr
Devin Bethea
13.34m
Virginia Commonwealth
7.
Fr
Brian Jackson
12.98m
George Mason
8.
So
Ethan Erusha
12.87m
Saint Louis U
9.
So
Jared Nelson
12.49m
George Washington
10.
Jr
Benjamin Murphy
12.47m
PR
Massachusetts-Amherst
Fr
Langston Stephens
FOUL
Davidson
Heptathlon Score
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Jonathan Collins
5214
PR
Massachusetts-Amherst
2.
So
Drew Nealey
5119
Rhode Island
3.
So
Hunter Gray
4512
SR
Massachusetts-Amherst
4.
Fr
Stephen Cirella
4502
Rhode Island
5.
So
James Davis
4420
PR
Davidson
6.
Jr
Jaryn Blackshear-Bryant
4292
SR
Saint Louis U
7.
Fr
Jonathan Mukeni
4093
PR
Virginia Commonwealth
8.
So
Andrew Byrne
3944
PR
Fordham
9.
So
Stephen Halphen
3505
PR
Virginia Commonwealth
60 Meter Dash
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Latrice Morris
7.60a
PR
Virginia Commonwealth
2.
Fr
GJaudy John-Wallace
7.61a
George Mason
3.
Jr
Nathaniela Bourdeau
7.63a
PR
St Joseph's (PA)
4.
So
Alexis Willis
7.72a
Virginia Commonwealth
5.
Fr
Kiana Stallworth
7.74a
PR
George Mason
6.
So
Taylor Williams
7.79a
SR
George Mason
7.
Sr
Ashley Lucas
7.84a
George Mason
8.
So
Dominique Twombley
7.86a
Rhode Island
60 Meter Dash
Varsity
- Prelims
x
1.
Jr
Latrice Morris
7.64a
Virginia Commonwealth
2.
Fr
GJaudy John-Wallace
7.64a
George Mason
3.
Jr
Nathaniela Bourdeau
7.68a
St Joseph's (PA)
4.
So
Alexis Willis
7.71a
SR
Virginia Commonwealth
5.
Fr
Kiana Stallworth
7.80a
George Mason
6.
So
Taylor Williams
7.80a
George Mason
7.
Sr
Ashley Lucas
7.82a
George Mason
8.
So
Dominique Twombley
7.82a
PR
Rhode Island
9.
Jr
Mary Kate Kenny
7.86a
Fordham
10.
Fr
Kathryn Kelly
7.86a
Fordham
11.
Jr
Ariel Mitchell
7.87a
La Salle
12.
Fr
Abigail Collins
7.90a
PR
Massachusetts-Amherst
13.
Fr
Jahmia Bridges-Butler
7.92a
PR
Dayton
14.
Sr
Diamante Spencer
7.93a
Massachusetts-Amherst
15.
Fr
India Johnson
7.95a
PR
Massachusetts-Amherst
16.
Fr
Gabriella Johnson
7.97a
Dayton
17.
So
Aliyah Stokes
7.97a
PR
St Joseph's (PA)
18.
Fr
Patricia Douglas
8.01a
PR
Massachusetts-Amherst
19.
Fr
Marissa Francis
8.03a
PR
La Salle
20.
So
Morgan Towe
8.09a
SR
Richmond
21.
Sr
Laura Jaeger
8.21a
Fordham
22.
So
Nai'lah Rowe
8.22a
Richmond
200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Bethany Evankovich
24.70a
PR
Duquesne
2.
Jr
Nathaniela Bourdeau
24.75a
PR
St Joseph's (PA)
3.
Jr
Sarah Moore
24.83a
PR
George Mason
4.
Fr
GJaudy John-Wallace
24.92a
George Mason
5.
So
Kayla Smith
24.94a
SR
Virginia Commonwealth
6.
Jr
Mary Kate Kenny
25.14a
Fordham
7.
So
Lindsay Witt
25.22a
Massachusetts-Amherst
8.
Jr
Latrice Morris
25.44a
Virginia Commonwealth
200 Meters
Varsity
- Prelims
x
1.
So
Bethany Evankovich
24.91a
Duquesne
2.
Jr
Nathaniela Bourdeau
24.93a
St Joseph's (PA)
3.
Jr
Sarah Moore
24.94a
George Mason
4.
Fr
GJaudy John-Wallace
24.99a
George Mason
5.
Jr
Mary Kate Kenny
25.11a
Fordham
6.
Jr
Latrice Morris
25.20a
Virginia Commonwealth
7.
So
Lindsay Witt
25.21a
Massachusetts-Amherst
8.
So
Kayla Smith
25.22a
Virginia Commonwealth
9.
Sr
Diamante Spencer
25.26a
Massachusetts-Amherst
10.
So
Caroline Duffy
25.31a
St Joseph's (PA)
11.
Fr
Kathryn Kelly
25.33a
Fordham
12.
Fr
Kiana Stallworth
25.63a
George Mason
13.
So
Alexis Willis
25.64a
Virginia Commonwealth
14.
Fr
Chidinma Matthew
25.65a
PR
La Salle
15.
Sr
Ashley Lucas
25.70a
George Mason
16.
So
Dominique Twombley
25.74a
Rhode Island
17.
Sr
Keilan Nova
25.75a
PR
Rhode Island
18.
Fr
India Johnson
25.78a
PR
Massachusetts-Amherst
19.
Sr
Amber Jenkins
25.94a
La Salle
20.
Fr
Bethany DeLoof
25.98a
PR
Rhode Island
21.
Fr
Gabriella Johnson
26.04a
PR
Dayton
22.
Jr
Ann Harlos
26.07a
PR
Saint Louis U
23.
Sr
Laura Jaeger
26.29a
Fordham
24.
So
Morgan Towe
26.34a
SR
Richmond
25.
Fr
Abigail Collins
26.38a
Massachusetts-Amherst
26.
So
Aliyah Stokes
26.63a
St Joseph's (PA)
27.
Fr
Grace Loehr
27.23a
Davidson
28.
So
Jennifer Thompson
27.25a
PR
Davidson
400 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Kayla Smith
54.76a
SR
Virginia Commonwealth
2.
Jr
Sarah Moore
54.92a
George Mason
3.
Jr
Greta Scott
55.57a
PR
Rhode Island
4.
So
Caroline Duffy
56.62a
St Joseph's (PA)
5.
Jr
Candice James
56.71a
PR
Virginia Commonwealth
6.
Jr
Taylor Watkins
57.59a
SR
Virginia Commonwealth
7.
So
Lindsay Witt
57.68a
Massachusetts-Amherst
8.
So
Kel-Lisa Sebwe
58.30a
Duquesne
400 Meters
Varsity
- Prelims
x
1.
Jr
Sarah Moore
55.09a
George Mason
2.
Jr
Greta Scott
56.01a
Rhode Island
3.
So
Kayla Smith
56.29a
Virginia Commonwealth
4.
So
Caroline Duffy
56.57a
PR
St Joseph's (PA)
5.
Jr
Candice James
56.78a
Virginia Commonwealth
6.
So
Lindsay Witt
57.23a
PR
Massachusetts-Amherst
7.
Jr
Taylor Watkins
57.80a
Virginia Commonwealth
8.
So
Kel-Lisa Sebwe
57.85a
Duquesne
9.
Jr
Ann Sheehy
58.42a
SR
Virginia Commonwealth
10.
Fr
Bethany DeLoof
58.61a
PR
Rhode Island
11.
Jr
Avery Pacella
58.93a
PR
Saint Louis U
12.
So
Kelly MacDonnell
58.95a
Rhode Island
13.
Jr
Kelly Liebl
59.79a
St Joseph's (PA)
14.
So
Karley Hess
1:00.19a
St Joseph's (PA)
15.
Fr
Malana Johnson
1:00.24a
PR
Dayton
16.
So
Desirae Osley
1:01.37a
La Salle
17.
So
Monica Higgins
1:01.50a
PR
St Joseph's (PA)
18.
So
Nai'lah Rowe
1:01.96a
Richmond
500 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Bethany Evankovich
1:12.73a
PR
Duquesne
2.
Sr
Sharon Dorsey
1:12.80a
SR
George Mason
3.
Fr
Brooke Fazio
1:13.98a
Richmond
4.
Jr
Mikaila Amerantes
1:15.51a
Rhode Island
5.
Jr
Aidan Moroz
1:16.23a
PR
Fordham
6.
Jr
Ashley Greenlee
1:16.49a
Virginia Commonwealth
7.
Jr
Tori Long
1:16.52a
Davidson
8.
Jr
Marshea Robinson
1:17.30a
Richmond
500 Meters
Varsity
- Prelims
x
1.
Fr
Brooke Fazio
1:13.67a
PR
Richmond
2.
Sr
Sharon Dorsey
1:14.27a
George Mason
3.
So
Bethany Evankovich
1:14.72a
Duquesne
4.
Jr
Mikaila Amerantes
1:15.26a
Rhode Island
5.
Jr
Aidan Moroz
1:16.60a
Fordham
6.
Jr
Marshea Robinson
1:16.79a
PR
Richmond
7.
Jr
Ashley Greenlee
1:17.33a
Virginia Commonwealth
8.
Jr
Tori Long
1:17.92a
Davidson
9.
Fr
Dana Beggins
1:18.50a
Fordham
10.
Sr
Stephanie Toland
1:18.63a
St Joseph's (PA)
11.
So
Sophia Recchilungo
1:19.16a
PR
St Joseph's (PA)
12.
Sr
Erika Coleman
1:21.34a
SR
Virginia Commonwealth
13.
So
Tamar Bourdeau
1:21.71a
St Joseph's (PA)
14.
Fr
Clare Murphy
1:21.73a
Massachusetts-Amherst
15.
So
Ariel Christie
1:23.61a
Massachusetts-Amherst
16.
Sr
Claire Attea
1:23.98a
SR
Dayton
Sr
Alexandra Edger
DQ
St Joseph's (PA)
800 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Ashley Lewis
2:09.27a
George Mason
2.
So
Maria Acosta
2:09.94a
PR
Richmond
3.
So
Maiah Yankello
2:12.10a
PR
Duquesne
4.
Fr
Bryanna Rivers
2:14.14a
Massachusetts-Amherst
5.
Fr
Eleni Daughters
2:15.05a
Davidson
6.
Sr
Grace McDonald
2:15.66a
Dayton
7.
Fr
Emma Jankowski
2:18.52a
Dayton
8.
So
Emily Bracken
2:20.74a
St Joseph's (PA)
800 Meters
Pentathlon
- Finals
x
1.
Sr
Bridget Deveau
2:17.66a
PR
Massachusetts-Amherst
2.
So
Danielle Maynard
2:24.93a
PR
George Mason
3.
Sr
Kylie McPherson
2:26.56a
PR
Rhode Island
4.
Jr
LeClare Beres
2:26.82a
PR
Virginia Commonwealth
5.
So
Haley Berkeley
2:27.10a
PR
Richmond
6.
Fr
Kira Kopec
2:27.21a
PR
Massachusetts-Amherst
7.
So
Amanda Baker
2:28.51a
PR
Saint Louis U
8.
So
Makayla Binter
2:31.83a
PR
Davidson
9.
Fr
Emma Jones
2:33.08a
PR
Massachusetts-Amherst
10.
Fr
Courtney Higgins
2:33.47a
PR
Virginia Commonwealth
11.
Sr
Julia Witt
2:34.55a
SR
Massachusetts-Amherst
12.
Sr
Gabriella Benninger
2:36.49a
SR
Duquesne
13.
Jr
Shannon Taub
2:37.04a
PR
Duquesne
14.
Jr
Sakia Konin
2:38.71a
SR
Virginia Commonwealth
15.
So
Emily Clayton
2:39.78a
PR
St Joseph's (PA)
16.
Jr
Sarah Sepanski
2:40.34a
SR
Dayton
17.
Fr
Corey Rinella
2:54.88a
PR
Dayton
800 Meters
Varsity
- Prelims
x
1.
So
Ashley Lewis
2:10.64a
George Mason
3.
So
Maria Acosta
2:13.62a
Richmond
5.
Sr
Grace McDonald
2:13.95a
PR
Dayton
2.
So
Maiah Yankello
2:15.62a
Duquesne
4.
So
Emily Bracken
2:15.82a
PR
St Joseph's (PA)
6.
Fr
Bryanna Rivers
2:15.92a
Massachusetts-Amherst
7.
Fr
Emma Jankowski
2:16.09a
PR
Dayton
8.
Fr
Eleni Daughters
2:16.09a
Davidson
9.
Sr
Merissa Wright
2:16.38a
Fordham
10.
So
Maggie Maguire
2:19.23a
PR
St Joseph's (PA)
11.
Fr
Caroline Robelen
2:19.32a
PR
Richmond
12.
Fr
Makayla Eberly
2:21.17a
La Salle
13.
Fr
Abigail Silva
2:21.55a
St Joseph's (PA)
14.
Sr
Malone Gabor
2:21.95a
PR
George Washington
15.
Fr
Julia Willcox
2:24.32a
PR
Richmond
16.
Fr
Claire Podles
2:26.34a
St Joseph's (PA)
1000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Haley Preschutti
2:53.23a
Richmond
2.
Sr
Ifetayo Tyler
2:54.86a
SR
La Salle
3.
Jr
Katie McNulty
2:55.84a
Rhode Island
4.
So
Claire Brown
2:56.02a
PR
Richmond
5.
So
Ashley Brown
2:56.77a
SR
Virginia Commonwealth
6.
Jr
Lucy Harmon
2:57.39a
St Joseph's (PA)
7.
So
Maddie Hunter
2:58.05a
Davidson
8.
Jr
Kate McCormack
3:06.23a
Fordham
1000 Meters
Varsity
- Prelims
x
1.
So
Maddie Hunter
2:55.29a
Davidson
5.
Jr
Kate McCormack
2:55.47a
SR
Fordham
2.
So
Claire Brown
2:56.52a
Richmond
6.
Sr
Ifetayo Tyler
2:56.61a
La Salle
7.
Jr
Katie McNulty
2:56.87a
Rhode Island
3.
Jr
Lucy Harmon
2:57.64a
St Joseph's (PA)
8.
So
Ashley Brown
2:57.69a
Virginia Commonwealth
9.
Jr
Taylor Pletz
2:57.94a
Duquesne
4.
Sr
Haley Preschutti
2:58.58a
Richmond
10.
Jr
Caitlin Kelly
2:58.74a
PR
George Mason
11.
Jr
Blake Elwood
2:58.97a
PR
Fordham
12.
So
Katie MacTurk
2:59.03a
PR
Davidson
13.
So
Megan Kress
2:59.23a
PR
Saint Louis U
14.
Jr
Saige Grazia
3:01.96a
Rhode Island
15.
Sr
Katherine Kelly
3:02.88a
PR
Saint Louis U
16.
Jr
Sara Rankin
3:03.18a
PR
St Joseph's (PA)
17.
Sr
Suzanne Abribat
3:03.40a
George Mason
18.
So
Kyla Carte
3:03.45a
George Mason
19.
Jr
Victoria Stallkamp
3:04.81a
Dayton
20.
So
Mary Riley
3:06.38a
PR
Saint Louis U
21.
Jr
Emily Ward
3:07.55a
SR
La Salle
22.
Sr
Caroline Keegan
3:08.15a
SR
St Joseph's (PA)
23.
Fr
Kathryn Nohilly
3:08.38a
George Washington
24.
So
Erika Echternach
3:08.84a
PR
Richmond
25.
So
Michaela Urbach
3:16.47a
PR
St Joseph's (PA)
26.
Jr
Abbie VanFossen
3:20.58a
PR
Dayton
Jr
Lauren Anderson
DQ
George Washington
1 Mile
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Sarah Sears
4:51.35a
Davidson
2.
So
Emily Borchers
4:54.37a
PR
Dayton
3.
Sr
Amanda Corbosiero
4:54.42a
Richmond
4.
Jr
Ave Grosenheider
4:55.98a
PR
Richmond
5.
So
Chloe Flora
4:56.99a
PR
Dayton
6.
Jr
Colleen Carney
4:58.34a
PR
Richmond
7.
Sr
Cassidy Weimer
5:02.19a
St Joseph's (PA)
8.
Jr
Halley Brown
5:03.28a
SR
George Washington
9.
Sr
Lauren T'Kint
5:03.40a
George Washington
10.
Jr
Shelby Aarden
5:05.71a
PR
Rhode Island
11.
So
Margaret Morgan
5:07.37a
George Mason
12.
So
Suzanne Dannheim
5:08.40a
George Washington
13.
So
Grace Mancini
5:09.41a
La Salle
14.
Fr
Kelly Wilker
5:09.64a
PR
Dayton
15.
Sr
Brynna Harum
5:10.28a
Fordham
16.
Jr
Laurel Fisher
5:11.51a
Fordham
17.
Fr
Allana Powlette
5:11.72a
PR
La Salle
18.
Jr
Alyssa Brehler
5:13.03a
Rhode Island
3000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Taylor Vernot
9:40.89a
PR
Dayton
2.
Jr
Caroline Yarbrough
9:45.38a
PR
Davidson
3.
So
Emily Borchers
9:47.15a
PR
Dayton
4.
Sr
Sarah Sears
9:54.29a
Davidson
5.
Sr
Jenny Delsignore
9:55.69a
Duquesne
6.
Sr
Nicole Steinbicker
9:56.46a
PR
Dayton
7.
So
Peyton McGovern
9:58.96a
Richmond
8.
Sr
Kylie Regan
9:59.77a
Richmond
9.
So
Katarzyna Krzyzanowski
10:06.29a
PR
Fordham
10.
Jr
Ciara Donohue
10:09.34a
George Mason
11.
Jr
Angelina Grebe
10:11.44a
Fordham
12.
Jr
Jennifer Gerland
10:11.54a
PR
Duquesne
13.
Jr
Carolyn Conley
10:14.26a
George Mason
14.
Jr
Katie Anderson
10:15.55a
Saint Louis U
15.
Sr
Colleen Sands
10:16.39a
Massachusetts-Amherst
16.
So
Hannah Pierson
10:16.47a
Saint Louis U
17.
Jr
Kaitlin Poiesz
10:18.45a
SR
La Salle
18.
Jr
Lindsey Oremus
10:18.73a
St Joseph's (PA)
19.
So
Erika Echternach
10:18.88a
PR
Richmond
20.
Sr
Courtney Hawkins
10:21.18a
Rhode Island
21.
Jr
Courtney Link
10:22.10a
Saint Louis U
22.
Sr
Courtney Thompson
10:23.87a
SR
Richmond
23.
So
Morgan Perkins
10:24.59a
PR
Duquesne
24.
So
Khalilah Hamer
10:24.88a
George Mason
25.
Fr
Tessa Franchi
10:25.32a
PR
Duquesne
26.
Jr
Abigail Taylor
10:25.79a
Fordham
27.
Fr
Kelly Iocca
10:27.46a
Rhode Island
28.
Fr
Ashley Evans
10:29.29a
Rhode Island
29.
Fr
Carlee Constable
10:32.45a
PR
Dayton
30.
Jr
Michelle Myland
10:35.99a
La Salle
31.
So
Meridith Twomey
10:39.15a
SR
St Joseph's (PA)
32.
Fr
Margaret Coogan
10:43.08a
PR
George Washington
33.
Jr
Lesley Fatica
10:56.01a
George Washington
5000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Sarah Sears
16:28.31a
PR
Davidson
2.
Jr
Caroline Yarbrough
16:35.38a
Davidson
3.
Jr
Taylor Vernot
16:40.21a
PR
Dayton
4.
Jr
Colleen Carney
16:53.91a
PR
Richmond
5.
Jr
Eryn Mills
17:04.35a
PR
Richmond
6.
Jr
Ave Grosenheider
17:07.78a
PR
Richmond
7.
Sr
Nicole Steinbicker
17:16.21a
PR
Dayton
8.
Jr
Lizzie Morris
17:21.46a
PR
Duquesne
9.
Jr
Angelina Grebe
17:26.86a
PR
Fordham
10.
Sr
Emily Leonard
17:27.57a
Dayton
11.
Jr
Allison Triskett
17:34.02a
PR
Dayton
12.
Jr
Anna Schmitz
17:39.45a
PR
Saint Louis U
13.
Jr
Carolyn Conley
17:46.79a
SR
George Mason
14.
Jr
Elaine Estes
17:50.75a
PR
St Joseph's (PA)
15.
Fr
Deirdre Gilmore
17:55.47a
PR
La Salle
16.
Jr
Lindsey Oremus
17:56.54a
St Joseph's (PA)
17.
Jr
Michelle Myland
17:58.52a
SR
La Salle
18.
Jr
Stephanie Leo
17:59.28a
PR
Fordham
19.
Jr
Abigail Taylor
17:59.37a
Fordham
20.
Fr
Ava Pietrzyk
18:02.44a
PR
Duquesne
21.
Jr
Jordan Angers
18:03.00a
Richmond
22.
So
Susannah Cate
18:04.75a
PR
Davidson
23.
Sr
Courtney Hawkins
18:24.50a
PR
Rhode Island
24.
So
Camille Bertholon
18:43.29a
SR
Rhode Island
25.
So
Kelli Stetson
18:51.12a
PR
George Washington
26.
Jr
Britton Gagliardi
19:05.85a
St Joseph's (PA)
60m Hurdles
- 33"
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
De'Nisha Smith
8.65a
SR
Virginia Commonwealth
2.
So
Jada Harris
8.68a
PR
Massachusetts-Amherst
3.
Fr
Chyna Beck
8.80a
PR
Duquesne
4.
So
Kristina MacLure
8.80a
PR
Rhode Island
5.
Sr
Breann Burns
8.91a
Rhode Island
6.
Sr
Deonna Diggs
8.94a
George Mason
7.
Sr
Victoria Soeder
8.97a
Duquesne
8.
Jr
Ann Harlos
9.13a
Saint Louis U
60m Hurdles
- 33"
Pentathlon
- Finals
x
1.
Jr
LeClare Beres
9.00a
PR
Virginia Commonwealth
2.
Sr
Bridget Deveau
9.11a
PR
Massachusetts-Amherst
3.
Jr
Sarah Sepanski
9.22a
Dayton
4.
So
Haley Berkeley
9.23a
Richmond
5.
So
Danielle Maynard
9.26a
PR
George Mason
6.
Jr
Sakia Konin
9.30a
SR
Virginia Commonwealth
7.
Fr
Emma Jones
9.39a
Massachusetts-Amherst
8.
Fr
Courtney Higgins
9.49a
PR
Virginia Commonwealth
9.
Fr
Corey Rinella
9.49a
Dayton
10.
Sr
Julia Witt
9.50a
PR
Massachusetts-Amherst
11.
Sr
Kylie McPherson
9.59a
Rhode Island
12.
Fr
Kira Kopec
9.64a
Massachusetts-Amherst
13.
So
Emily Clayton
9.66a
St Joseph's (PA)
14.
So
Makayla Binter
9.71a
Davidson
15.
So
Amanda Baker
9.72a
Saint Louis U
16.
Sr
Gabriella Benninger
9.73a
SR
Duquesne
17.
Jr
Shannon Taub
9.87a
Duquesne
60m Hurdles
- 33"
Varsity
- Prelims
x
1.
So
Jada Harris
8.73a
Massachusetts-Amherst
4.
Sr
De'Nisha Smith
8.75a
Virginia Commonwealth
2.
So
Kristina MacLure
8.81a
Rhode Island
5.
Sr
Breann Burns
8.85a
PR
Rhode Island
6.
Sr
Victoria Soeder
8.86a
SR
Duquesne
3.
Sr
Deonna Diggs
8.90a
George Mason
7.
Fr
Chyna Beck
8.97a
Duquesne
8.
Jr
Ann Harlos
9.03a
SR
Saint Louis U
9.
So
Gabby Curtis
9.05a
SR
Rhode Island
10.
Sr
Olivia Coopwood
9.09a
Virginia Commonwealth
11.
So
Brittany Preston
9.11a
George Mason
12.
Fr
Anais Karagianni
9.13a
Fordham
13.
Jr
Charlotte Robison
9.13a
PR
Massachusetts-Amherst
14.
Fr
Davina Lane
9.14a
George Mason
15.
Jr
Daijona Revell
9.16a
SR
Virginia Commonwealth
16.
Sr
Claudine Andre
9.17a
St Joseph's (PA)
17.
Fr
Jahmia Bridges-Butler
9.19a
Dayton
18.
So
Khoi Banks
14.98a
Virginia Commonwealth
Jr
Bridget McNierney
DNF
St Joseph's (PA)
4x400 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
3:46.78a
George Mason
2.
Relay Team
3:48.17a
Rhode Island
3.
Relay Team
3:49.99a
Virginia Commonwealth
4.
Relay Team
3:51.38a
Duquesne
5.
Relay Team
3:54.63a
Richmond
6.
Relay Team
3:54.90a
St Joseph's (PA)
7.
Relay Team
3:56.86a
Davidson
8.
Relay Team
3:57.88a
Saint Louis U
9.
Relay Team
4:00.44a
Massachusetts-Amherst
10.
Relay Team
4:01.30a
Fordham
11.
Relay Team
4:02.81a
Dayton
12.
Relay Team
4:10.55a
La Salle
4x800 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
9:02.73a
Richmond
2.
Relay Team
9:10.31a
Fordham
3.
Relay Team
9:14.53a
Davidson
4.
Relay Team
9:15.37a
Virginia Commonwealth
5.
Relay Team
9:17.27a
Dayton
6.
Relay Team
9:18.52a
Duquesne
7.
Relay Team
9:18.98a
Rhode Island
8.
Relay Team
9:22.41a
St Joseph's (PA)
9.
Relay Team
9:25.83a
La Salle
10.
Relay Team
9:26.19a
Saint Louis U
11.
Relay Team
9:27.81a
Massachusetts-Amherst
12.
Relay Team
9:35.79a
George Washington
Relay Team
DQ
George Mason
DMR 1200-400-800-1600m
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
11:36.63a
Richmond
2.
Relay Team
11:47.14a
George Mason
3.
Relay Team
11:48.95a
Dayton
4.
Relay Team
11:59.01a
La Salle
5.
Relay Team
12:00.94a
Duquesne
6.
Relay Team
12:02.99a
Rhode Island
7.
Relay Team
12:04.03a
Davidson
8.
Relay Team
12:04.25a
St Joseph's (PA)
9.
Relay Team
12:06.44a
Fordham
10.
Relay Team
12:24.59a
Massachusetts-Amherst
11.
Relay Team
12:37.81a
Virginia Commonwealth
Shot Put
- 4kg
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Jenni Rossi
15.11m
PR
Dayton
2.
Fr
Danielle Notarfrancesco
14.94m
PR
Massachusetts-Amherst
3.
Fr
Lauren LaDere
13.79m
PR
Massachusetts-Amherst
4.
So
Makayla McGowan
13.77m
Virginia Commonwealth
5.
Jr
Camora Sanders
13.43m
Virginia Commonwealth
6.
Jr
Tyler Robin
13.00m
PR
Virginia Commonwealth
7.
Sr
Rachel Fyalkowski
12.61m
Duquesne
8.
Jr
Shannon Taub
12.36m
PR
Duquesne
9.
Fr
Kelly Alves
12.30m
PR
Massachusetts-Amherst
10.
Sr
Bridget Deveau
12.04m
Massachusetts-Amherst
11.
Jr
Sarah Sepanski
11.91m
Dayton
12.
Fr
Alia Hayes
11.83m
Saint Louis U
13.
Fr
Samantha Andrews
11.61m
PR
Rhode Island
14.
Sr
Jasmine Jefko
11.60m
Saint Louis U
15.
Jr
Alyssa Ramstetter
11.36m
Dayton
16.
Sr
Latasha Williams
11.32m
Virginia Commonwealth
17.
Fr
Taylor Flight
10.93m
Dayton
18.
Jr
Sheila Plunkett
10.28m
Rhode Island
Shot Put
- 4kg
Pentathlon
- Finals
x
1.
Sr
Bridget Deveau
12.48m
Massachusetts-Amherst
2.
Jr
Shannon Taub
12.34m
Duquesne
3.
Jr
Sarah Sepanski
12.29m
PR
Dayton
4.
Fr
Kira Kopec
10.66m
Massachusetts-Amherst
5.
Sr
Julia Witt
10.27m
PR
Massachusetts-Amherst
6.
Fr
Emma Jones
10.25m
PR
Massachusetts-Amherst
7.
So
Amanda Baker
10.20m
SR
Saint Louis U
8.
So
Makayla Binter
9.79m
Davidson
9.
Sr
Gabriella Benninger
9.24m
Duquesne
10.
Jr
LeClare Beres
9.23m
SR
Virginia Commonwealth
11.
So
Danielle Maynard
9.16m
PR
George Mason
12.
So
Haley Berkeley
9.03m
PR
Richmond
13.
Fr
Corey Rinella
9.02m
PR
Dayton
14.
Fr
Courtney Higgins
8.87m
PR
Virginia Commonwealth
15.
Sr
Kylie McPherson
8.81m
Rhode Island
16.
Jr
Sakia Konin
8.58m
SR
Virginia Commonwealth
17.
So
Emily Clayton
8.31m
SR
St Joseph's (PA)
High Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Claudine Andre
1.76m
PR
St Joseph's (PA)
2.
So
Jada Harris
1.73m
Massachusetts-Amherst
3.
So
Samantha Thompson
1.73m
PR
Massachusetts-Amherst
4.
So
Maris Seto
1.70m
PR
Duquesne
5.
Jr
Shannon Taub
1.65m
Duquesne
6.
Sr
Amiaya Carey
1.65m
Virginia Commonwealth
6.
Jr
Marie Harla
1.65m
PR
Dayton
8.
Jr
Elaina Hobbs
1.65m
Rhode Island
9.
So
Jamie Rachek
1.60m
Dayton
9.
Jr
Neve Devine
1.60m
Fordham
9.
Fr
Jessydoris Iwuala
1.60m
Massachusetts-Amherst
12.
Fr
Patricia Douglas
1.60m
Massachusetts-Amherst
13.
Sr
Tiffany Jenkins
1.55m
Rhode Island
13.
So
Eleftheria Papaconstandin
1.55m
Duquesne
15.
So
Danielle Maynard
1.55m
George Mason
16.
So
Emily Clayton
1.50m
St Joseph's (PA)
Fr
Allyson Stanley
NH
Saint Louis U
Fr
Courtney Higgins
NH
Virginia Commonwealth
Jr
Carleisha Forteau
NH
Rhode Island
High Jump
Pentathlon
- Finals
x
1.
Jr
Shannon Taub
1.70m
SR
Duquesne
2.
Sr
Julia Witt
1.67m
PR
Massachusetts-Amherst
3.
So
Danielle Maynard
1.61m
PR
George Mason
4.
So
Makayla Binter
1.58m
Davidson
4.
So
Emily Clayton
1.58m
PR
St Joseph's (PA)
6.
Sr
Gabriella Benninger
1.55m
PR
Duquesne
7.
Fr
Corey Rinella
1.52m
PR
Dayton
7.
Sr
Bridget Deveau
1.52m
SR
Massachusetts-Amherst
7.
Jr
LeClare Beres
1.52m
PR
Virginia Commonwealth
10.
Sr
Kylie McPherson
1.49m
SR
Rhode Island
11.
Jr
Sakia Konin
1.46m
SR
Virginia Commonwealth
12.
So
Amanda Baker
1.43m
Saint Louis U
12.
Fr
Emma Jones
1.43m
Massachusetts-Amherst
12.
Fr
Courtney Higgins
1.43m
Virginia Commonwealth
12.
Fr
Kira Kopec
1.43m
PR
Massachusetts-Amherst
16.
So
Haley Berkeley
1.40m
PR
Richmond
16.
Jr
Sarah Sepanski
1.40m
SR
Dayton
Pole Vault
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Karlee Fowler
3.96m
PR
Rhode Island
2.
Fr
Autumn White
3.76m
PR
George Mason
3.
Sr
Shelby Garnand
3.65m
George Mason
3.
Sr
Stephanie Hautamaa
3.65m
PR
Davidson
5.
Fr
Jessica Ippolito
3.50m
Rhode Island
6.
Fr
Kimberly Spritzky
3.50m
PR
Dayton
7.
Sr
Leah Frischmann
3.50m
Dayton
7.
Sr
Kayla Rorke
3.50m
Massachusetts-Amherst
9.
Sr
Ashley Hinton
3.50m
PR
George Mason
10.
So
Emily Jones
3.35m
PR
Dayton
11.
Jr
Kelsey Barnes
3.20m
Massachusetts-Amherst
Long Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
De'Nisha Smith
5.77m
PR
Virginia Commonwealth
2.
Fr
Kiana Stallworth
5.72m
PR
George Mason
3.
Jr
Kaleah Miller
5.65m
SR
La Salle
4.
Sr
Claudine Andre
5.59m
PR
St Joseph's (PA)
5.
So
Jessica Bryant
5.54m
La Salle
6.
Jr
Charlotte Robison
5.39m
Massachusetts-Amherst
7.
Sr
Bridget Deveau
5.38m
Massachusetts-Amherst
8.
So
Maris Seto
5.32m
PR
Duquesne
9.
So
Khoi Banks
5.30m
Virginia Commonwealth
10.
So
Alexis Cadden
5.29m
PR
Duquesne
11.
Jr
Emily Olson
5.22m
George Mason
12.
So
Ashley Arroyo
5.18m
Massachusetts-Amherst
13.
Fr
Kathryn Kelly
5.17m
Fordham
14.
Sr
Victoria Soeder
5.16m
Duquesne
15.
So
Haley Berkeley
5.15m
Richmond
16.
So
Kristina MacLure
5.13m
Rhode Island
17.
So
Janelle Cheatham
5.09m
Virginia Commonwealth
18.
Jr
Latrice Morris
5.07m
Virginia Commonwealth
19.
Sr
Kylie McPherson
5.03m
Rhode Island
20.
Fr
Katie Wissing
5.02m
Saint Louis U
21.
Fr
Ivana Nyemeck
4.96m
Massachusetts-Amherst
22.
Fr
Sarinnagh Budris
4.88m
Fordham
23.
Jr
Meghan Krawiec
4.82m
Dayton
24.
Sr
Liz Montague
4.75m
Richmond
Fr
Taylor Prosise
FOUL
George Mason
Long Jump
Pentathlon
- Finals
x
1.
Sr
Bridget Deveau
5.43m
Massachusetts-Amherst
1.
So
Danielle Maynard
5.43m
PR
George Mason
3.
Jr
Sarah Sepanski
5.31m
SR
Dayton
4.
Jr
Shannon Taub
5.28m
PR
Duquesne
5.
So
Makayla Binter
5.26m
Davidson
5.
Jr
Sakia Konin
5.26m
PR
Virginia Commonwealth
7.
So
Haley Berkeley
5.20m
Richmond
8.
Fr
Courtney Higgins
5.07m
PR
Virginia Commonwealth
9.
So
Amanda Baker
4.99m
Saint Louis U
10.
Sr
Gabriella Benninger
4.90m
SR
Duquesne
11.
Sr
Kylie McPherson
4.88m
Rhode Island
12.
Jr
LeClare Beres
4.86m
Virginia Commonwealth
13.
So
Emily Clayton
4.83m
PR
St Joseph's (PA)
14.
Fr
Emma Jones
4.66m
Massachusetts-Amherst
15.
Sr
Julia Witt
4.62m
SR
Massachusetts-Amherst
16.
Fr
Kira Kopec
4.44m
Massachusetts-Amherst
Fr
Corey Rinella
FOUL
Dayton
Triple Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Taylor McCormick
12.34m
PR
Virginia Commonwealth
2.
Fr
Aliyah Newman
12.17m
PR
Virginia Commonwealth
3.
Fr
Ivana Nyemeck
12.05m
Massachusetts-Amherst
4.
Sr
Rebecca O'Donnell
11.71m
Rhode Island
5.
Fr
Chyna Beck
11.59m
Duquesne
6.
So
Jessica Bryant
11.52m
La Salle
7.
Fr
Metasebia Ermias
11.38m
Virginia Commonwealth
8.
Fr
Katie Wissing
11.37m
Saint Louis U
9.
Jr
Shannon Taub
11.34m
SR
Duquesne
10.
So
Maris Seto
11.31m
Duquesne
11.
Sr
Liz Montague
11.23m
SR
Richmond
12.
Jr
Emily Olson
11.22m
PR
George Mason
13.
So
Marian Osafo
11.20m
Virginia Commonwealth
14.
So
Ashley Arroyo
11.17m
Massachusetts-Amherst
15.
Fr
Gabby Holmberg
10.88m
Duquesne
16.
Jr
Kaleah Miller
10.87m
SR
La Salle
17.
Fr
Taylor Prosise
10.54m
PR
George Mason
Pentathlon Score (Indoor)
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Bridget Deveau
3760
PR
Massachusetts-Amherst
2.
Jr
Shannon Taub
3520
PR
Duquesne
3.
So
Danielle Maynard
3516
PR
George Mason
4.
So
Makayla Binter
3296
PR
Davidson
5.
Jr
LeClare Beres
3288
PR
Virginia Commonwealth
6.
Jr
Sarah Sepanski
3271
SR
Dayton
7.
Sr
Julia Witt
3269
SR
Massachusetts-Amherst
8.
So
Haley Berkeley
3184
PR
Richmond
9.
So
Amanda Baker
3121
Saint Louis U
10.
Sr
Kylie McPherson
3117
Rhode Island
11.
Jr
Sakia Konin
3081
SR
Virginia Commonwealth
12.
Sr
Gabriella Benninger
3067
SR
Duquesne
13.
Fr
Emma Jones
3044
PR
Massachusetts-Amherst
14.
Fr
Kira Kopec
3039
PR
Massachusetts-Amherst
15.
Fr
Courtney Higgins
3038
PR
Virginia Commonwealth
16.
So
Emily Clayton
2997
PR
St Joseph's (PA)
17.
Fr
Corey Rinella
2333
PR
Dayton
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
18457 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
Atlantic 10 Indoor Championships
,
ResultsCentral
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Atlantic 10 Indoor Championships
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2022
1
2020
1
1
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2014
1
1
2013
1
1
2012
1
1
1
2011
1
1
2010
1
1
2009
1
1
Show 10 more
Hashtags
#atlantic-10
#atlantic
#indoor-championships
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!